Історія бібліотеки

Бібліотека була заснована в 1959 році. Фонд налічував більше 1000 книг і брошур,які знаходились в старому клубі.

Бібліотека- не тільки багатопрофільний інформаційний центр, але і культурний, доступний користувачам самого різного віку , професій і соціальних груп. Кисляцькі  жителі мають можливість проводити свій вільний час зберігаючи при цьому інтерес до книги.

Перед бібліотекою стояло завдання донести книгу до кожної сім’ї, залучити до читання різні верстви населення. З цією метою робились подвірні обходи, систематичне обслуговування книгоношами інвалідів Великої Відчизняної війни, пристарілих людей.

За цей період існування бібліотеки тут пройшли свій трудовий шлях багато працівників. З 1971 року по 1973 рік завідуючою бібліотекою працювала Семенець Валентина Іванівна 1953 року народження. Нині вона працює у центральній бібліотеці в читальному залі бібліотекарем.З 1977 року по 1978 рік працювала Голомовза Валентина Михалівна 1957 року народження. Нині працює у центральній бібліотеці  міста Гайсин бібліографом-краєзнавцем. З 1978 року по 1979 рік працювала Кирилюк Фаїна Яківна 1941 року народження.

Зспогадів Фаїни Яківни до бібліотеки ходили і старі і малі. Людям похилого віку, учасникам війни я носила книги додому за що вони були вдячні. Поруч з бібліотекою знаходиться школа, то учні прибігали змінити книги навіть на велику перерву. А після уроків проводились різні заходів з учнями: подорож у казку, про рідну природу, про передовиків сільського господарства, про події села. В бібліотеці висвітлювали події про жнива, ферми до кожної події робились книжкові виставки. Кожного тижня випускалась газета « Блискавка», яка вивішувалась у період жнив на току тракторній бригаді, фермі.

Працювала при бібліотеці і клубі агітбригада, яка виходила з концертною програмою на поле і на ферми. В той час книгу любили і читали всі. Після мене працювала Андрущак Ніна Андріївна, після неї Мединська Галина. В нашому селі книгу люблять і шанують. Особливо я не уявляю свого життя без книги.

З 26 листопада 2002 року очолювала Кисляцьку бібліотеку- філію Тимошенко Ольга Яківна 1970 року народження. Вона працювала  над новою формою роботи і новими методами: дискусії, спількування бібліотекаря і читачами, посвята в читачі, прим’єри кни, тижні дитячої книги, дитячі ранки: « Живи книго», « Диво дивне-природа», «Держава живе для блага людей», і інші.

З 5 травня 2017 року продовжила очолювати методи Рижкова Тетяна Дмитрівна 1968 року народження.

Бібліотека-філія є тим місцем для дорослих і дітей, яке може об’єднати людей на основі інтересу до будь-якої галузі знань чи сфери діяльності .На даний час бібліотека являється єдиним центром інформації та задоволення різносторонніх знань читачів. Нині послугами бібліотеки користуються 578 читачів, яким щорічно видається 12360 тисяч примірників книг, журналів та інших видань. Бібліотека володіє близько 6000 тисяч книг.Колись читачі мали змогу ознайомитись двома-трьома газетами, а тепер Кисляцька бібліотека-філія передплачує біля 26 періодичних видань.

Стало традицією інформувати читачів про нові надходження літератури, на актуальну тематику, виконуються  тематичні довідки.Ведеться копітка робота по зібрання матеріалів по краєзнавству,народознавству.Оформлено тематичні папки на актуальні теми. Читачі мають можливість відвідати різні масові заходи. Своєрідною традицією  стало проведення різноманітних свят та за її межами. Не перевершений успіх серед читачів бібліотеки мають  такі масові заходи:8-Березня,народження Явдохи Зуїхи, День матері та День Родини, День молоді, День захисту дітей, День Конституції, День Незалежності, День села, День знань,Всеукраїнський День бібліотек і багато інших свят.

Кисляцька бібліотека філія продовжує зберігати столітні традиції-служити людей для добра, їхнього духовного збагачення, сприяти розвитку культури та просвітництва.

Comments are closed.