Історія села Кисляк

Трипільське поселення. Поселення знаходиться в північній частині села, займає надзаплавну терасу лівого берегу р. Соб. На поверхні зібрано фрагменти кераміки з заглибленим орнаментом. Пам’ятка відкрита в середині 1950 рр. П. I. Xавлюком, віднесено до середнього трипілля перехідного етапу ВI-ВII[2].

Городище Киселин. За переказом, на схід від села на р. Кислячок було місто Киселин. В цьому місці знаходили черепки глиняних горщиків, сміття, камінь, вугілля, золу й монети. Одна монета римського імператора Александра Севера (III ст.) відіслана до музею Київської духовної академії.

Пам’ятники

У центрі села на перехресті асфальтової дороги і дороги, що веде на Великий куток, біля старої криниці стоїть пам’ятник, споруджений 1911 року. На пам’ятнику була мідна табличка з написом: «Этот памятник сооружен на собственные средства крестьян Кислякской волости благодарных ИМПЕРАТОРУ АЛЕКСАНДРУ II за их освобождение от крепостной зависимости. 19.02. 1861—1911 г.»

У скверику навпроти зупинки автобусів розташована братська могила загиблим у Німецько-радянській війні. Являє собою скульптуру воїна з прапором в руці. На постаменті — меморіальна дошка з написом: «Вечная слава героям павшим за Родину в Великой Отечественной войне 1941—1945 гг».

Comments are closed.